Індивідуальні квартирні теплолічильники зараз встановлені майже в усіх квартирах нових житлових будинків. Власники осель старого фонду не можуть скористатися такою можливістю. Це пов'язано з тим, що індивідуальні теплолічильники встановлюються лише на системи опалення з горизонтальним розведенням.
Що в такому разі робити мешканцям, які проживають у старому житловому фонді, де наявне вертикальне розведення опалення?
Якщо завдання передбачає саме облік витрачених теплоресурсів та сплату за них, то найбільш правильним рішенням буде встановлення будинкового вузла обліку тепла. Встановивши будинковий якісний прилад обліку, наприклад,
https://www.sempal.com/catalog/domovoj_schetchik_tepla/, мешканці будинку сплачуватимуть лише за дійсно використане тепло з поквадратурним розподілом енерговитрат. Встановлений будинковий прилад обліку дозволить мешканцям сплачувати за опалення до 30% менше, ніж жителям будинків, у яких цей облік відсутній. Монтаж таких вузлів обліку, звичайно, не вирішить проблему енерговтрат під час надходження тепла до квартири, не поліпшить якість отримуваної енергії, не зможе рівномірно розподілити тепло між усіма мешканцями будинку, однак дозволить значно заощадити на опаленні за рахунок сплати лише за реально використане тепло.
За конструкцією та принципом роботи будинковий лічильник тепла схожий на індивідуальний квартирний, адже вони обидва застосовуються для обліку витраченої теплової енергії. Живлення будинкового приладу обліку тепла може здійснюватись як від електромережі, так і бути автономним. Складові частини цих приладів виробляються з нержавійних матеріалів, оскільки їх часто встановлюють у підвальних приміщеннях, яким властива підвищена вологість.
Ультразвуковий принцип вимірювання тепловитрат будинковими лічильниками тепла є запорукою тривалого безперебійного функціонування цих приладів. Устаткування справно працює без погіршення основних технічних характеристик навіть за умов підвищеної вологості.
Лічильник з автономним живленням працює від літієвої батареї 3.6 В. Термін служби перед її заміною – до 16 років. За 1 – 2 місяці до повного розрядження на індикаторі з'являється відповідне попередження. За відсутності води у трубопроводі прилад переходить до енергозберігального режиму. Довжина кабелів до труб, у яких розташовані датчики витрат і температури – до 3 м. Живлення мережевого лічильника здійснюється від електромережі напругою 27 В, 36 В або 220 В. Довжина кабелів від приладу до труб – до 100 м. Можливе здійснення погодного регулювання.
В будинкових лічильниках тепла SEMPAL передбачений зручний зв'язок клавіатури з відображенням даних на дисплеї приладу. Встановлення та контроль даних, що вводяться, можна проводити за допомогою кнопок і текстового рядка на передній панелі, а не лише через оптопорт з комп'ютером, якого установник може й не мати поруч.
За більш детальною інформацією звертайтесь за номерами телефону:
+38 044 337 11 88, +38 044 338 11 88, +38 098 163 88 88, +38 050 142 88 88